Меню
      Головна
      Статті
      Концерти
      Форум
      Банди
      Розширений пошук
      RSS Канал
      Дистрибутиви
      Зворотній з‘язок
      Команда сайту
      Правила порталу
      Лінки
Логін
 логін : 
пароль : 
   
Реєстрація
Нагадати пароль
Пошук
Радіо
Опитування
ваше ставлення до ЕР дисків

круто, нам то треба
то треба групам
і нашо їх видають?

Онлайн
Зареєстрованих: 0
Незареєстрованих: 3

Користувачів: 3
АфішаНаша кнопкаПартнери
ТРАКТОР стильне взуття
Metal.ck.ua - Черкасский metal-портал
Blackforest. Black ambient
http://blackened-mind.at.ua
http://www.gallicia.narod.ru
Dead Center Productions
Metal Scrap - Underground Label
Moonlight Dominion : Poisonous Music Realm
Metal Point - Хмельницкий Портал Тяжелой Музыки
Darkness
Лічильники
PageRank Checking Icon
    Останні повідомлення на форумі
   Форум Топік Постів Автор
   Uncensored Збочення у кожного свої... 12 Vermyapre
   Новини груп Necrolatria 33 Octavius
   Офтоп Хто що зараз слухає? 260 Octavius
   Непізнане Потойбіччя 54 Octavius
   Новини груп MOLPHAR 61 CrimsonMist
   Проза, поезія БМ тексти 15 Tundra14
   Музика Яка була перша блекова композиція, яку ви почули?? 88 Garm
   Форумівки, зустрічі форумівка перед Black Carpathian Tour 14 M8R8K
   Арт Фотки Користувачів 83 Octavius
   Музика Французская сцена 36 Ulver1488
   Філософія Коридорами історії 67 Octavius
   Філософія хохол це злочинец? 90 Ulver1488
   Музика Ad Hominem 8 M8R8K


    Статті користувачів Огляд історії блек металу 16 березня 2008
       | 16 березня 2008
     
 
Блек метал (black metal, англ. black -„ чорний”, норв. - svartemetall) - музичний стиль, один з екстремальних напрямків металу. Сам термін походить від назви альбому ( і пісні ) групи VENOM, що вийшов у 1982 р. Є думка, що відкрили БМ норвезькі THORNS (1986). З приводу походження самого стилю існує дві теорії. Перша - темна творчість BLACK SABBATH, які по саунду належать, скорше, до хард-року. Друга відштовхується від початку діяльності VENOM (Отрута).
Стилістично він спирався на деякі більш ранні напрямки металу. На початку деякі гурти навіть характеризувалися як дез-дум-треш, де від трешу була взята ритмічна сторона, від дезу-тематика і, в деяких моментах, ладова сфера, фаталізм , депресивність і своєрідна гармонія прийшли від дум-металу. Основною рисою саунду БМ є характерний тембровий світ, притаманний більшості виконавців (навіть у симфо та атмосферік) - жорсткий, суворий, цнотливо-бідний, як пейзаж зимової тундри. Тембр вокала і тембр гітар багато у чому схожі. Характерний верескливий, пронизливий, демонічний вокал- screeming, гітари з ефектом distorshn , що створюють сипучі, шершаві тремоло, басові лінії, як правило, провалені, ударні надшвидкі і інтенсивні (бласт-біт).

Для фактурно-гармонійної сторони блеку характерні свої особливості: викладені дрібними ритмічними довжинами квінтові і кварто-квінтові вертикалі, гра паралельними квартами і квінтами; у ладовому і гармонічному плані: діатонічні і хроматичні лади, лади із зменшеними тритонами в основі, пізньоромантична тональність, фолькльорні ладові і гармонійні структури. Найбільшого розповсюдження дістав натуральний мінор, фрігійський лад.


VENOM (Англія, 1979), MERCIFUL FATE (Данія, 1981), BATHORY (Швеція, 1983), CELTIC FROST (Швейцарія, 1984) - перша хвиля і перші виконавці, всі достатньо різнопланові і назвати їх чистим блеком неможливо, однак, саме ранні VENOM і BATHORY заклали основи стилю.


Вперше відверто на сцені з`являється сатанинська символіка, відповідна лірика, прото-пейнт-корпс (англ- paint- малювати, сorpse- труп), одночасно у культурних колах знову стає популярним окультизм, культ демонів.


Друга хвиля БМ пройшла непомітно у 80-х-поч 90-х рр. І знайшла відображення у творчості NECROMANTIA ( Греція ), MAYHEM ( Норвегія ), SAMAEL (Швейцарія ), BLASPHEMY (Канада ), PROFANANICA ( США ), SARCOFAGO ( Бразілія ) та ін. І, майже одночасно, над Скандинавією здіймається третя хвиля, що піднесла БМ до нечуваних досі вершин популярності. MAYHEM, BURZUM, DARKTHRONE, IMMORTAL, EMPEROR, SATYRICON, ENSLAVED, GORGOROTH, ULVER. Це була золота ера БМ, ера розквіту, час, коли сформувалися і вдосконалилися музика, імідж, своєрідне, „блекушне” світосприйняття і філософія, час гучних скандалів і вбивств, спалення церковних споруд у Норвегії, формування сатанинських блекових братств, до яких входили ряд відомих БМ музикантів, створення блекових студій звукозапису. Блек метал став способом існування для молоді, розголужився на різноманітні види і розповсюдився по усьому цивілізованому світу.

У 1997 р. Сформувався як окремий стиль NSBM (націонал-соціалістичний блек метал). Його адепти пояснюють це явище так: „Радикальне крило БМ-молоді не змогло більш терпіти загнивання БМ-сцени і вирішило створити свою праву альтернативу з більш радикальними ідеями, у тому числі і націонал-соціалістичними”. Групи даного напрямку, як відомо, є частиною субкультури музичного андеграунду, не відомі широкому колу слухачів і часто мають проблеми з цензурою. Найбільш популярним NSBM є у Германії, Польші та Україні.

Існують дві точки зору на блек, перша з них виводить БМ тільки з ідеологічної основи, а друга спирається на музичні засоби. Обидві тенденції мають право на життя, але обидві спірні. Саме вони і зародили вічну (~10років) суперечку між агресивними ідеологами (true black) і струйовими (trend) БМ-музикантами, у число яких входять і ті, хто просто намагається урізноманітнити бідний арсенал засобів БМ, і ті, хто відверто схиляється до поп-музики і комерційного успіху.

Характеристика БМ за ідейними ознаками - це, перш за все, чітка релігійна орієнтація. Ідеологія БМ може бути об`єднана одною приставкою «анти». Це усе похмуре і дуже страшне, перш за все, сатанізм (у різноманітних варіантах) і різні древні вірування, теми жанру „фентезі„, а також естетика Хаосу, війни і анігіляції. Протиставлення, таким чином, відбувається по відношенню до ортодоксальної догматичної релігії Заходу - християнства.


Головна риса БМ - тема пісень.Це сатанинська музика і сатанинські тексти. Pagan-metal використовує теми зі слов`янської міфології і історії, відкидаючи сатанізм, називаючи його чужорідним явищем у слов`янській язичницькій культурі, від блеку цей стиль перейняв основний БМ-саунд, манеру виконання, додавши у цю основу свою специфіку жанру, тому як „блек” визнається не всіма. Зима, мороз і смерть; вовки, ворони, зимова природа - лідники,фйорди і нескінчені лісові хащі - класичні декорації, темрява, кров, свобода, самотність і ненависть, мізантропія і депресія - домінуючі настрої. Обкладинки блек-релізів - похмурі пейзажі лісу, гір,туманні загадкові озера та лунарні ландшафти, зловісні руїни, міфологічні істоти і демони, спотворені фігури людей, полум`я та богохульні зображення, а також антирелігійна символіка - перевернуті хрести і пентаграми, знаки чорної магії і алхімії. Що цікаво, блекери свято вірять (мусять вірити!!!) у те про що пишуть і співають, на відміну від, скажімо, дезерів. Прогулянки лісом у морозну ніч - обов`язкове явище, а тепер уявіть собі злого Глена Бентона (DEICIDE) у глухій тайзі! Він краще піде до стріп-бару попити пива... Досить часто БМ тяжіє до скупого чорно-білого, „ трушного” вирішення коверу. Яскравий приклад - ”A Blaze In The Northern Sky„ групи Darkthrone майже повністю чорного кольору.


Важливу роль для БМ-банди відіграє її логотип. Це своєрідний герб, де літери і символи переплітаються, що ускладнює їх читання, але дуже гарно, виглядають. Напис назви може бути стилізований під готику, древні письмена, магічні шрифти. Літери можуть нагадувати шипи, потоки крові, блискавки, лід, леза, сокири та іншу зброю, завиваються, як змії або коріння, в них гармонійно вписуються відповідні знаки, символи, що мають на меті натяк на ідеологічну орієнтацію.


Якщо пентаграми, пантаклі і окультні атрибути - перед нами satanic, якщо свастики, руни і в`язів побільше - ага, ось і pagan з NSBM-ом. Іноді трапляються зовсім нелогічні нагромадження протирічущих символів, де все можна побачити разом.

Завдяки ідеології, яскраво вираженому іміджу, свідомому або несвідомому зверненню у музиці до інтонацій минулого і ритуальної практики, самому оформленню концертів і відеокліпів, глибокому символізму блек метал набув культових рис і, хоча пік популярності вже у минулому, нечестиве і величне його вогнище непреривно підтримується і nвпевнено палає на олімпі світової музичної культури.


Завдяки новітнім технологіям у музичній та культурній індустрії, вдосконаленій апаратурі і інструментам, сучасний саунд та оформлення промо-продукції БМ мали би значно змінитися у сторону якості, що в дійсності так і є. Народжена з блеком його ідея „вічного андеграунду”, некомерційності залишається актуальною, коли блекушні безкомпромісні банди навмисно залишають матеріал сирим, наближеним до класичного „тру”, створюють ефекти запису „Дарктрон 43 року” і виступають за примітивізм, щоб слідувати традиції і підтримувати зв`язок з першоджерелом. Інші амбітні виконавці охоче користуються плодами прогресу (наскільки дозволяє фінансовий стан ) і створюють монументальні симфонічні шедеври, на яких звертає свою увагу публіка, досі не знайома з блек-течією.
fosco culto
 
 
 
 
Рейтинг: 
 (голосів: 0)
  Коментарі (13)      Обговорити на форумі      Читати далі...  
#1 Matzaessen 17 березня 2008 20:42
  17 березня 2008 20:42 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 5.03.2022
Не согласен с тем,что Bathory нельзя назвать чистым Black Metal`ом.С первого же демо слышно,что это и есть тот сырой Блек(как вокал,так и музыка),который потом начали играть другие группы.
коли блекушні безкомпромісні банди навмисно залишають матеріал сирим, наближеним до класичного „тру”


--------------------------------------
 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 9 цитувати | |   
 
 

#2 Sergfil 18 березня 2008 10:51
  18 березня 2008 10:51 | ICQ: 465511430 |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 25.01.2022
В цілому стаття непогана, але є деякі моменти, які хотілося б уточнити... вот наприклад - "якщо свастики, руни і в`язів побільше - ага, ось і pagan з NSBM-ом."... по-моему підтекстом цього виразу є стьоб автора над даними стилями...


--------------------------------------


 
 
Публикацій: 2 | Коментарів: 5 цитувати | |   
 
 

#3 Koscheraatt 18 березня 2008 12:18
  18 березня 2008 12:18 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 5.03.2022
Цитата: Sergfil

В цілому стаття непогана, але є деякі моменти, які хотілося б уточнити... вот наприклад - "якщо свастики, руни і в`язів побільше - ага, ось і pagan з NSBM-ом."... по-моему підтекстом цього виразу є стьоб автора над даними стилями...

Але ж ці стилі з Блеком спільного мають хиба що саунд. Над справжнім Блеком у нс-івців теж прийнято стібатись. То чому б ні?


--------------------------------------
 
 
Публикацій: 4 | Коментарів: 30 цитувати | |   
 
 

#4 SatYr 19 березня 2008 13:25
  19 березня 2008 13:25 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 25.01.2022
Ось ця стаття мені сподобалась більше, через те що тут є "хвилі" гуртів, що грали музику в даному стилі. Тобто, якщо власне блековими(та й то тепер вбільшості ранніми) гуртами можна назвати Burzum, SatYricon, Ensalved, Immortal і тд., але до них були гурти, творчість яких містила власне композиції у даному стилі, наприклад Bathory.
По-друге, взагалі то рок музика, це - супротив, насміхання і боротьба за щось. А блек метал, як вже було підмічено, став на сторону релігійної та духовної тематики, навідміну від дезу, який в собі несе соціальну тему. Хоча як у блеці, так і в дезі є винятки.


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 4 цитувати | |   
 
 

#5 Dark Symphony 19 березня 2008 18:12
  19 березня 2008 18:12 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 26.01.2022
статті зарах. до дрібниць не придирайтесь.


--------------------------------------

В моих глазах - конец земного праха,
В моих глазах - судьбы топор и плаха,
И вновь пьянит украденная жизнь
И манит терпкий дым чужого страха...


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 10 цитувати | |   
 
 

#6 Sergfil 19 березня 2008 23:10
  19 березня 2008 23:10 | ICQ: 465511430 |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 25.01.2022
Цитата: Koscheraatt
...Над справжнім Блеком...

Можна питання? ...а шо таке "справжній блек" і в чьому він вимірюється?


--------------------------------------


 
 
Публикацій: 2 | Коментарів: 5 цитувати | |   
 
 

#7 Koscheraatt 20 березня 2008 10:00
  20 березня 2008 10:00 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 5.03.2022
Цитата: Sergfil
Можна питання? ...а шо таке "справжній блек" і в чьому він вимірюється?

Справжній Блек - це справжній Блек. Без соціального та політизованого гівна. Без дарування надій на "світле майбутне". Це негативне мистецтво, де людський фактор зведений до мінімуму.


--------------------------------------
 
 
Публикацій: 4 | Коментарів: 30 цитувати | |   
 
 

#8 EFIM 21 березня 2008 21:43
  21 березня 2008 21:43 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 21.03.2022
Блэк-метал можно рассмотреть с одной стороны, как средство религиозной пропаганды и тогда "справжність" измеряется соответствием между тем, что блэкер пропагандирует и тем, как он сам придерживается заповедей своей религии; с другой стороны блэк-средство выражения "темной" стороны сознания (для тех, у кого она преобладает), и тогда "справжність" измеряется тем насколько ярко и достоверно (с учетом стилистики) она выражена.


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 2 цитувати | |   
 
 

#9 fosco culto 22 березня 2008 19:11
  22 березня 2008 19:11 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 17.02.2022
ВНИМАНИЕ!!! При обсуждении данной темы была замечена некорректная работа модератора : комментарий FOSCO CULTO был изменен, без согласования! (несмотря на полное соответствие с правилами) Кое-кто решает личные неприязни, пользуясь положением. Требую объяснений.


--------------------------------------

наше дело не рожать-блашен майти рэйвен дарк


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 5 цитувати | |   
 
 

#10 EFIM 25 березня 2008 19:26
  25 березня 2008 19:26 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 21.03.2022
По-моему у Sergfilа туговато с чувством юмора Ему всюду мерещатся насмешки.


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 2 цитувати | |   
 
 

#11 Sergfil 25 березня 2008 23:38
  25 березня 2008 23:38 | ICQ: 465511430 |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 25.01.2022
Цитата: EFIM
По-моему у Sergfilа туговато с чувством юмора Ему всюду мерещатся насмешки.
sm180

C чувством юмора у меня все нормально...))) Туговато у некоторых других людей здесь crazy

Цитата: fosco culto
ВНИМАНИЕ!!! При обсуждении данной темы была замечена некорректная работа модератора : комментарий FOSCO CULTO был изменен, без согласования! (несмотря на полное соответствие с правилами) Кое-кто решает личные неприязни, пользуясь положением. Требую объяснений.

Я уже прокоментировал свою точку зрения... а твой коментарий никто не трогал mellow


--------------------------------------


 
 
Публикацій: 2 | Коментарів: 5 цитувати | |   
 
 

#12 fosco culto 26 березня 2008 22:40
  26 березня 2008 22:40 | ICQ: -- |

 
  


   Група: Користувачі
   Реєестрація: 17.02.2022
Ага,Видимо это был некто Глюк,сам заменился из такого На такой .Как видишь, дорогой, эта маленькая деталь существенно меняет смысл и на случайность мало похожа.Вас много таких тут засело. Переименуйте сайт на какой-нить типа " Слава Украине и славянам" И дизайн замените, чтоб не збивать с толку мрачной тру картинкой пришедших ничего не подозревающих блэкеров. ". Неприязнь к инакомыслящим здесь напоминает старое доброе христианство.


--------------------------------------

наше дело не рожать-блашен майти рэйвен дарк


 
 
Публикацій: 0 | Коментарів: 5 цитувати | |   
 
 

#13 Sergfil 27 березня 2008 09:08
  27 березня 2008 09:08 | ICQ: 465511430 |

 
  


   Група: Ко