…21 березня…
Хмарний суботній ранок вже провіщав про наближення чогось темного та апокаліптичного. Зустрівши біля головного львівського вокзалу тернопільських прихильників блек-металу, ми всією нашою вельми похмурою компанією поплентались до клубу С. Далі. Атмосфера, яку навіяли наші гості, дозволила зробити очевидний висновок, що сьогодні буде просто мега-блекова туса, адже народ приїхав майже зі всієї Західної України та Києва.
Початок концерту був запланований на 16:00, хоча в цей час людей під клубом практично не було, що трохи здивувало. Але, незважаючи на песимістичні очікування, все дійство запізнилось всього на якихось 15 хвилин, тобто почалося майже вчасно, що й стало вдалим початком фесту. Спершу народу було дійсно мало, але на протязі виступу перших двох гуртів зал був заповнений більше, ніж на половину.
Без жодних зусиль ми потрапили всередину, де вже почала свій виступ трускавецька pagan/folk команда
Говерла. Почали хлопці досить енергійно, але чомусь не вдалось їм як слід завести публіку. На перший погляд Говерла лабає досить мелодичний folk/black з етно-партіями сопілки. На жаль, якість звуку була не на найкращому рівні, інколи важко було зрозуміти слова вокаліста, та й драмер, легко кажучи, не вразив своїми музичними здібностями. Правда, всі недоліки стали не такими помітними, коли почулись перші акорди моєї улюбленої композиції ”Гімн Стрибога”. Особисто мені вона чомусь дуже нагадує ранній DB, якщо точніше, композицію ”Stien”. Також сподобався кавер на Satyricon, хоч я і не є фанатом. Загалом виступ Говерли пройшов на середньому рівні, моя оцінка три з плюсом, мабуть. Що ж, залишається побажати хлопцям успіху і творчого розвитку.
Наступною була черга львівської occult black metal банди
Lamia Culta, котра вже є достатньо відомою у львівських колах. Саму музику можна охарактеризувати як melodic black, вона дуже своєрідна і оригінальна, тому, мабуть, не кожен може її оцінити як слід. Майже все тримається на клавішах, що не є мінусом, а якраз красиво поєднується з гітарними партіями і скрімом вокалістки, створюючи своєрідну таємничу атмосферу. Lamia Culta виступила професійно. Видно, що музиканти вміють показати себе на сцені і мають досвід добре тримати публіку. Кавер на Satyricon викликав додаткові емоції у народу, який почав кричати на біс.
Після виступу Lamia Culta чомусь пропав ведучий, але, мабуть, народ цього й не помітив, бо на сцену вийшли
Deferum Sacrum. Сама група з Києва, музика в них досить цікава, особисто мені сподобалось, проте народ реагував трохи по-іншому - людей в залі поменшало, дехто пішов поповнювати запаси пива, хтось залишився в залі і слухав Деферумів позіхаючи, тому кияни відлабали без особливого натхнення кілька композицій і передали естафету наступній команді.
Мова йде про
Gromm. Більшість людей з нетерпінням чекали саме їхнього виступу. Команда відома не тільки на теренах України, а й за її межами. От і з’явились вони, ортодоксальні мізантропи з Чернігова. З перших акордів в залі повіяло нордичним, холодним, сирим блеком в стилі ранніх Immortal та атмосферою класичних Bathory і Burzum. Імідж групи також випромінював агресію. Звісно, це відповідним чином подіяло на публіку і почався слем. Були й неприємні моменти під час виступу Gromm, як от факи і зіги в сторону музикантів, агресивні вигуки ”Антіфа!” та інші не менш безцеремонні витівки деяких людей, причиною яким послужило те, що хлопці називають свою групу аполітичною. Але все це не завадило Громам виступити блискуче, за що їм окремий респект.
Після невеликої перерви вийшли гості з Ужгорода
Reusmarkt. Особисто я дуже чекав на їхній виступ. Група добре себе зарекомендувала на фестивалі Коловорот, отож виступ у Львові також мав пройти на найвищому рівні. Сам Reusmarkt представляє собою дуже красиво скомпонований midtemp symphonic black. Без жодних сумлінь можу їх назвати українськими Summoning. З першої композиції в залі повіяло казковою атмосферою. Ковбаситись під таке зовсім не хотілось, а лише слухати і слухати без кінця. Reusmarkt дуже сподобався всім, не залишились поза увагою професійність музикантів та надзвичайно атмосферні клавішні партії. Після їхнього виступу всі були у стані легкої ейфорії.
Настала черга пердостанньої банди фесту -
Molphar. Трохи важко було настроїтись на їхній black/death після Reusmarkt, проте це не завадило гурту зразу завести публіку. Мольфари поміняли басиста, в якому під корпспейнтом і сценічним іміджем досить важко було впізнати басиста Буревію (екс-Крук). Хлопці лабали переважно композиції з альбому Lake of Fire, а також кавер на Amon Amarth. Публіці не хотілось їх відпускати, тож почались крики на біс. Загалом виступ Мольфарів був вдалим, хлопці, як зажди, на висоті.
Завершували фестиваль гості із Польщі -
Saltus. Таке враження, що в залі стався вибух. Народ, і так добряче розігрітий Molphar’ом, розмахував патлами під самою сценою, де Saltus надзвичайно потужно і професійно лабали свої шедеври з альбомів Imperium Slonca та Symbole Przodkow. Також надзвичайно тепло сприймались вигуки вокаліста ”Україна!” (на жаль, решту слів важко було розібрати). Saltus виступили дуже класно та енергійно, в кінці публіка почала волати на біс, але чомусь наше бажання музиканти не задовільнили. Поляки залишили після себе дуже позитивні емоції, надіємось, що чули ми їх в Україні не востаннє.
Як висновок можна навести деякі плюси та мінуси організації фестивалю. Отже, плюси:
- Хороший звук, освітлення та підбір груп.
- Охорона, яка була аж ніяк не лишньою, особливо під час виступу Gromm.
- Вчасний початок фесту.
- Знижки на вхід для гостей з інших міст.
Мінус, на мою думку, лише один - ведучий, який по-перше, не створений для такої ролі, по-друге, після виступу другої групи зник зі сцени взагалі. Проте ніхто на це не звертав уваги, тому що народу, звісно, було не до того. Фест пройшов на найвищому рівні, за що велика подяка організаторам, всім, хто долучився до організації та проведення дійства, публіці, яка щиро підтримувала музикантів, а також самим групам, без яких ніхто не уявляє проведення фесту такого масштабу. Цей день закарбується в нашій пам’яті надовго)) Отже, вітаємо
Black Metal Union з першою річницею свого існування, бажаємо подальшого розвитку та успіхів, чекаємо на BMU Fest 3))))
HeLГhammerr, Christabel